Autor Tema: [NBA 2K Story] Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!  (Pročitano 14257 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
[NBA 2K Story] Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« poslato: 1. oktobar 2016, 23:25:51 »
ZVEZDA U PROBLEMU?!

Kosarkaski klub Crvena zvezda se trenutno nalazi u velikom finansijskom problemu, pozajmljivanje milion evra fudbalskom klubu nije bila najpametnija ideja, sponzori nisu isplatili ni jednog centa od februara, a sve to je moguce da dodje do toga da Crvena zvezda ODUSTANE od Evrolige ove sezone!
Verovatno najveca greske Nebojse Covica u ovih 5-6 godina kako je u klubu je bila to pozajmljivanje para fudbalskom klubu, a na sve to su se nadovezali sponzori koje kasne sa svojim ratama, pa je verovatno moguce da ce Crvena zvezda od ovog leta traziti nove sponzore...
Malo ko je znao nesto o ovome, sve do danas, kada je Nebojsa Covic pricao za novinare.





"Dobar dan svima. Nazalost, ali tako je, tako se ophode prema klubu koji je u poslednjih par godina mnogo toga lepog doneo u ovu zemlju, mogle su se gledati najbolje utakmice Evrope ovde, a sada smo u situaciji da mozda ponovo igramo sa Tamisom i Konstantinom Prvu Musku ligu Srbije. I sponzori se mnogo lose ophode prema ovako velikom klubu, krajnje neozbiljno sa njihove strane. Dosli smo u sitaciju da jedan ucesnik TOP8 faze Evrolige strahuje za ovosezonski nastup u nikad jacoj Evroligi, u ligi u kojoj talenti se pretvaraju u igrace, postaju igracine. Kako sada stvari stoje daleko smo od ucesca u Evoligi.
Ali ono mnogo bitnije je da, Dejan Radonjic verovatno nece sedeti na nasoj klupi ove sezone, ali treba ga razumeti. Nece niko da radi ako nema plate, a on je nije dobio od januara. To je sve sto sada imam da kazem, videcemo u narednih par dana sta ce se jos sve desavati..."

Takva je trenutna situacija u sroskom i jadranskom sampionu i ucesniku TOP8 faze Evrolige...
« Poslednja izmena: 18. novembar 2021, 18:32:48 od strane Wolfy03 »
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #1 poslato: 2. oktobar 2016, 10:55:32 »
ZVEZDA ODUSTALA OD UCESCA U EL, CEDEVITA ZAUZIMA ZVEZDINO MESTO!

Ono sto se prethodnih dana spekulisalo, sada je potvrdjeno. Nazalost svih navijaca Crvene zvezda, ovaj klub nece igrati ove sezone Evroligu zbog finansijskih problema. Mnogo dugova prema bivsim igracima, neozbiljni sponzori i posudjivanje para fudbalskom klubu dovele su do ove teske odluke...
Sve ovo je prokomentarisao i prvi covek Zvezde, Nebojsa Covic:



"Sta da radimo, takva je situacija. Para nema, a danas se bez para ne moze nista. Nismo privatni klub pa da nam neko stalno puni budzet, mi smo kao svaki drugi klub u Srbiji, klub koji zivi od sponzora, i svi oni koji pricaju da drzava nama daje puno para sada vide da to nije istina. Dejo Radonjic je na korak od Laboral Kuce, tako da moramo i u potragu za novim trenerom. Zaista mi je krivo sto necemo igrati u ovako jakom takmicenju kao sto je Evroliga ove sezone, to bi nam puno, puno pomoglo u razvoju novih igraca. Toliko smo kosarkaski doneli ovoj zemlji u poslednjih par godina, i na te rezultate sam ponosan. Ali sa druge strane i tuzan sam, svi smo tuzni ali ne mozemo nista promeniti."
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #2 poslato: 2. oktobar 2016, 11:07:43 »
DEJAN RADONJIC SE SELI U BASKONIJU!

Mnogo, mnogo tesko je u Crvenoj zvezdi. Nemaju para, juce su odustali od ucesca u Evroligi, a danas su dobili novu veoma tuznu vest. Dosadasnji trener
crveno-belih, trener sa najvise pobede u istoriji Zvezde, trener koji je mnogo toga lepog doneo u ovaj klub, vise nece biti na klupi crveno-belih.
Kao sto je Nebojsa Covic najavio, sada je zvanicno!Dejan Radonjic se seli u Baskoniju, i bice novi trener Laboral Kuce, gde ce raditi sa svojim bivsim
igracem Jakom Blazicem. Veoma tesko je u ovim trenutcima navijacima Crvene zvezde. Dobili smo izjavu i Dejana Radonjica.



"Na neki nacin sam tuzan sto odlazim odavde, na neki veoma srecan. Ovde sam sazrio i kao trener i kao covek. Mnogo uspeha i trofeja u ove zajednicke 3
godine, mnogo lepih i mnogo tuznih momenata sam doziveo ovde, sve to su pratili najbolji navijaci na svetu. Njih nikada necu moci zaboraviti, sve je
prolazilo, samo su oni ostajali, nikada nisu odustajali. Najvise ce mi zbog njih biti zao. Znam da ima i onih koji me ne vole, koji su sa velikom dozom
radoscu ovo docekali, ali ima i onih koji su me uvek podrzavali, sta god da uradim bili su tu, bodrili su nas. Nakon 3 godine vreme je za rastanak,
nadam se da ce imati mnogo uspeha ove sezone moj tim, da ce ih moj naslednik sjajno voditi, i da ce vratiti Evroligu u Pionir. "
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #3 poslato: 2. oktobar 2016, 11:14:18 »
MILAN GUROVIC NOVI TRENER CRVENE ZVEZDE!



Milan Gurovic, nekadasnji igrac Crvene zvezde i veliki navijac ovog kluba, novi je trener crveno-belih. Sve se brzo izdesevalo u zvezdi u poslednjih nekoliko dana, tako da je ova vest veoma iznenadjujuca za sve navijace ovog kluba. Crvena zvezda je pre dva dana ostala bez Deje Radonjica koji je otisao u Laboral Kucu, ali Nebojsa Covic je veoma brzo nasao novog trenera, Milana Gurovica!
Na neki nacin je i jasna ova reakcija Neobsja Covica, jer klub nece igrati Evroligu ove sezone, pa se moze dovesti neki mladji trener koji ce zajedno napredovati sa novim igracima.
Pripreme Crvene zvezde pocinju za oko mesec dana, a mnogo igrackih odlazaka je na vidiku...
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #4 poslato: 2. oktobar 2016, 12:45:24 »
JOVIC OTISAO IZ ZVEZDE!



Nakon Kvinsija Milera,Majka Cirbesa,Tarensa Kinzija i Stefan Jovic je napustio Crvenu Zvezdu, ali on nije otisao besplatno. Naime, Crvena zvezda je puno dobila ovim transferom u ovim teskim danima, 750k od Barselone kojoj je otisao Tomas Satoranski! Stefanm Jovic je prosle sezone postao jedan od najboljih bekova Evrope, rekorder Evrolige po broju asistencija, osvojio je sa Zvezdom 5 trofeja, 2 ABA lige, 2 trofeja nacionalnog prvaka i jednom Kup Koraca, i prosle sezone se plasirao u TOP8 fazu Evrolige!Ovim putem se Crvena zvezda zahvaljuje Stefanu na svemu ucinjenom za klub i porucuje da su vrata kluba za njega uvek otvorena!
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #5 poslato: 2. oktobar 2016, 12:56:10 »
PRVO POJACANJE NA MALOM KALEMEGDANU!



Crvena zvezda je dobila i prvo pojacanje na poziciji centra. Bivsi igrac Minesote,Toronta,Partizana,Uniksa,Barselone Nejtan Dzavaj potpisao je ugovor sa Crvenom zvezdom na godinu dana po kojem ce zaraditi 250k+bonusi. Dzavaju je forma u padu, poslednje 2 sezone proveo je u Australiji, ali posto vec ima iskustva igranja u Evropi nije mu bio problem da dodje ponovo u Beograd, ovoga puta u crveno-bele.



"Vladimir Stimac ostaje 99%, ali uz njega trebao nam je neko iskusan, dobar u odbrani, stamen, jak. Nejtan je taj tip igraca kojeg smo trazili, a pregovori su isli sjajno. U Beograd ce doci u sredu, 2 dana nakon pocetka priprema koje pocinju sutra. Nejtan ce verovatno biti jedini stranac pa smo ga mogli priustiti posto nasi igraci koji su veoma blizu potpisa ne traze velike ugovore. Ove sezone cemo verovatno nastupiti u sastavu sa 3 domaca, mlada pleja, tu je Rebic, a 2 su veoma blizu potpisa, necu davati imena sve dok ne potpisu, tako da cemo imati 11 nasih igraca i samo 1 stranca u rosteru."
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #6 poslato: 15. oktobar 2016, 18:20:50 »
ZVEZDA DOVELA SUTERA!

Novo pojacanje za Crvenu Zvezdu u novoj sezoni je nekada veliki talenat ovog kluba, fenomenalni trojkas, Brano Đukanovic. Ovaj bek-suter je do sada u karijeri nastupao za FMP, i prosle sezone za Metalac gde su ga povrede omele. Ima tek 21 godinu, veoma je mlad pa se ovaj poteze Milana Gurovica ne moze osuditi, jer jos ima mesta za napredak. Osvajao je mnogo nagrada u mladjim kategorijama, bio je najbolji trojkas kvalifikacionog turnira Evrolige u Beogradu, i jos mnogo toga...



"Veoma sam srecan sto sam ponovo clan Crvene zvezde, sto su napokon imati priliku da zaigram za prvi tim najbolje ekipe u regionu. Od malena sam navijac Crvene zvezde, prosao sam sve mladje kategorije, ali nisam dobio sansu u prvom timu. Uvek mi je bila zelja da zaigram u crveno-belom dresu, da istrcim na teren, da me navijaci docekaju velikim aplauzom. Nadam se da cu dobiti sansu da to dozivim, na meni je da vredno radim i treniram, pa cemo videti."



"Brano je mlad igrac, fenomenalan suter, veoma talentovan. Drago mi je sto je i on izrazio zelju da poptise za nas, kao sto sam ja izrazio zelju da ga dovedem. Kao sto je on rekao, na njemu je da vredno radi i trenira, a na meni je da taj rad i trud nagradim. Ono sto moram jos da kazem da smo u kontaktu sa jos par igraca, a ono sto je zvanicno da su ugovore potpisali Ognjen Dobric i Vladimir Stimac, kao i Aleksandar Aranitovic koji ce jos godinu dana na kalenje, ove sezone u FMP koji takodje igra ABA ligu. Cekamo jos jednog pleja, mozda i dvojicu."
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #7 poslato: 15. oktobar 2016, 18:31:52 »
 ZVEZDA UPALILA MOTORE!

Kosarkasi Crvene zvezde upalili su motore pred start nove sezone. Odmah na prvom treningu trener Milan Gurovic mogao je racunati na sve igrace sem Nejtana Dzavaija koji ce doci u Beograd kroz par dana. Na prvom treningu su se pojavili: Nikola Rebic, Marko Guduric, Marko Simonovic, Borisa Simanic, Branko Lazic, Brano Djukanovic, Luka Mitrovic, Ognjen Dobric, Vladimir Stimac i Nemanja Dangubic. Aleksandar Aranitovic i Marko Tejic sezonu ce poceti sa FMP-om gde ce odigrati novu sezonu ABA lige. Ocekuje se da dodje jos barem jedan kreator igre, koji ce 90% biti domaci igrac. Mnogo imena se povezuje sa klubom kao sto su:Ilija Djokovic, Stefan Peno, Stefan Pot i Jovan Novak.



"Pripreme su zvanicno pocele, od pocetka mogu da racunam na veliki broj igraca, tacnije na sve igrace sem Nejtana Dzavaija. Ocekujemo jos jednog do dva pleja, a moguce je da dodje jedan bek-krilo igrac, sve u zavisnosti da li ce Marko Simonovic ostati. Sa njim pregovori ne idu dobrom putanjom, naravno, trenirace sa nama i odigrace pripremne utakmice sa nama, a da li cemo se dogovoriti to ne znam. Hemija u ekipi je odlicna, svi se dobro slazu, puni smo samopouzdanja!"


Spoiler

« Poslednja izmena: 15. oktobar 2016, 18:34:27 od strane Markec30 »
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #8 poslato: 15. oktobar 2016, 18:41:35 »
ZVEZDA IMA NOVOG PLEJA!

Novo pojacanje za Crvenu zvezdu je mladi plej Ilina Djokovic koji dolazi iz FMP-a. Mladi reprezentativac Srbije je bukvalno samo prekomandovan iz FMP-a u Crvenu zvezdu, i bice postavljen kao rezervni plej Nikoli Rebicu. Levoruki Djokovic je potpisao ugovor na 4 godine, kao i Ognjen Dobric i Aleksandar Aranitovic.



"Svakom mladom igracu je san da potpise za Crvenu zvezdu. Meni je sada san postao java, i trudicu se maksimalno, davacu 110% sebe svaki trening, svaku utakmicu. Kao tim smo veoma mladi, uz 3 iskusna igraca, naravno tu mislim na Simona, Lazu i Jawai-a. Najvise volim da igram protiv Partizana, i prosle sezone sam imao par dobrih utakmica protiv njih, posebno mi je u secanju ostala utakmica u njihovom Pioniru, u polufinalu lige, ali nazalost nismo pobedili. Jedva cekam da dodje prva utakmica u sezoni, da pokazemo da zajedno mozemo sve!"
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #9 poslato: 16. oktobar 2016, 19:48:00 »
ZVEZDA JEDVA PROTIV VRSCA!



Kosarkasi Crvene zvezde su danas odigrali prvu pripremnu utakmicu protiv Tamisa iz Vrsca u hali Zeleznik! Tokom citavog meca Crvena zvezda se mucila, napad nije bio dobar ni kod jednih ni kod drugih, pa je prva cetvrtina zavrsena rezultatom 15-14 za crveno-bele. Prvi put su debitovali i Djukanovic i Djokovic, kao i Jawai, a najvise se od njih se istakao Djukanovic za 21 poenom, ali je dao i kos za pobedu, tacnije trojku na 3 sekunde do kraja. Crvenu zvezdu je tokom citavog meca sluzio sut za tri, tako da su pogodili 14 trojki iz 31 pokusaja a 7 je delo Brane Djukanovica, doduse uz 10 promasaja.



"Ovo je prva utakmica, naravno da jos to ne izgleda dobro, jos se igraci trebaju uigravati, nisu puno vremena zajedno. Svih 12 igraca je dobilo sansu, neki su imali vecu slobodu u napadu da pokazu koliko mogu, neko je imao manju. Djukanovic i Guduric su pokazali da sjajno funkcionisu kada su zajedno na parketu, tacnije fenomenalno izgleda nas napad, dok su druga dva beka, Danga i Laza zaduzeni za defanzivnu reakciju. Ja imam u planu da Momirova prebacim iz omladinaca u prvi tim i dam mu sansu, ali videcemo sta ce biti. Drago mi je zbog Djukana, jeste ovo pripremna utakmica ali dizu samopouzdanje sa igracima. Nista jos nije sigurno za Simonovica, ali blizi je odlasku nego ostanku."


STATITIKA:
Spoiler



 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #10 poslato: 16. oktobar 2016, 19:57:24 »
SIMONOVIC VISE NIJE ZVEZDIN!



Fenomenalni suter, koji igra na pozicijama krila i krilnog centra, Marko Simonovic vise nije clan Crvene zvezde. Ono sto je trener Gurovic vec dugo najavljivao, Simonovic nije zeleo da produzi ugovor sa Zvezdom jer je stigla ponuda od belgijskog Ostendea, tako da ce narednu sezonu reprezentativac Srbije provesti u Belgijskom prvaku!



"Simon nije vise nas clan. Meni je veoma zao, gubimo jednog iskusnog igraca, koji bi nam sigurno doprineo i u obrani i u napadu. Nije bio zadovoljan nasom ponudom, a dobru ponudu za njegove uslove poslao je Ostende, i tamo je zeleo da nastavi karijeru. Nismo mu bili prepreka i zelimo mu mnogo srece u nastavku karijere! Odlazak Simonovica znaci prelazak Momirova u prvi tim, koji ce sigurno dobiti sansu ove sezone!


 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #11 poslato: 18. oktobar 2016, 21:16:58 »
ZVEZDA SE PROVUKLA I PROTIV BORCA!



Druga pripremna utakmica za kosarkase Zvezde, i druga pobeda koju su dobili u poslednjim sekundama meca, ovoga puta nakon produzetka. I na ovom mecu, kao i na proslom se videlo da Zvezda jos nema igru, da ekipa jos nije uigrana, a svedoci i cak 40 sutnutih trojki na ovom mecu. Za Crvenu Zvezdu je nastupio je i mladi Stefan Momirov, koji je imao odlicnu partiju, kako se u narodu kaze, prvo pa musko, tako se moze prokomentarisati debi Momirova u Zvezdi koji je zaduzio dres sa brojem 29. Momirov je imao dabl-dabl ucinak, 14 poena i cak 12 asiszencija, a postigao je i poene sa slobodnih bacanja za pobedu! Zvezda je na kraju pobedila rezultatom 82-80, a vecu minutazu su imali Dobric, Momirov i Mitrovic na poziciji na 5, dok se Rebic veci deo meca proveo na klupi.



"Bila je ovo utakmica puna uzbuđenja, puno preokreta, i u jednoj i u drugoj ekipi svi su dobili sansu, i zbog toga mi je izuzetno drago. Nadam se da su svi videli zbog cega sam Momirova prebacio u prvi tim, momak mnogo podseca na Jovica, a ima i veoma dobar sut. To otvaranje rolingom posle pika dugo nisam video, i nakon toga moze da zabelezi asistenciju, ili centru, ili ostavi beku koji je sam na sutu, veceras je imao 12 uspesnih dodavanja koje su saigraci realizovali, jos je postigao poene za pobedu sa bacanja. Guduric i Đukanovic su mi pokazali da u ovakvim zavrsnicama mogu da racunam na njih. Đukanovic, pa i Guduric su ocajno sutirali celo vece a na kraju bum. Ne mogu se na njih ljutiti zbog velikog broja suteva, jer znam da su sjajni suteri i da im to treba. Svidja mi se kombinacija sa Mitrom na petici i Dobricem na cetvroki, ali ovo su jos samo pripremne utakmice. Videcemo, bice jos pripremnih meceva, videcemo mozda bude i neki turnir."




STATISTIKA

Spoiler


« Poslednja izmena: 18. oktobar 2016, 21:19:36 od strane Markec30 »
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #12 poslato: 10. novembar 2016, 19:36:15 »
ZVEZDA STALA NA NOGE, NOVI SPONZOR NA MALOM KALEMEGDANU!

Navijaci Crvene zvezde mogu odahnuti, klub ce napokon stati na noge posto je ruska kompanija GAZPROM postala novi sponzor beogradskih crveno-belih. Nakon sto su usli u fudbalski klub Crvene zvezde, ova kompanija je odlucila da postane sponzor i kosarkaskom klubu. Po nezvanicnim saznanjima GAZPROM ce za godinu dana u klub uneti oko 500.000 eura, a Nebojsa Covic kaze da se moze sada i ocekvati neko inostrano pojacanje koje ce doneti zvezdi preko potreban kvalitet na pozicijama beka.

 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #13 poslato: 10. novembar 2016, 19:39:06 »
ZVEZDA JE DOBILA FENOMENALNOG SUTERA!



Stizu mozda i malo sretniji dani za navijace Crvene zvezde. Nakon saznanja da je novi sponzor ovog kluba GAZPROM, Crvena zvezda jem obradovala navijace jos jednom sjajnom vescu. Naime, dojucerasnji kombo bek Cedevite, Dzejkob Pulen novi je igrac Crvene zvezde sa kojom je potpisao ugovor na 2+1 godinu. Za godinu dana ce dobiti 320k dolara, a zvezdi ce vratiti svojim kvalitetama!

 
 

Markec30

  • Regular
  • **
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Re: Napred Zvezdo, Crvena zvezdo!
« Odgovor #14 poslato: 11. novembar 2016, 22:00:28 »
ZVEZDA SIGURNA NA STARTU JADRANSKE LIGE!



Kosarkasi Crvene zvezde sigurno su zapoceli novu sezonu ABA j.t.d lige, posto su u punom Pioniru savladali Zadar 84-59. Crvena zvezda se vec u prvoj cetvrtini odlepila od Zadra, i kada su prvi put napravili docifrenu prednost nisu je ispustali do kraja. Zvezdu je u prvom poluvremenu neverovatno sluzio sut za tri, a najbolji pojedinac na mecu je Bio Dzejkob Pulen, koji je u svom debiju upisao dabl-dabl ucinak,23 poena i 12 asistencija!

 
"Bila je ovo atraktivna utakmica za gledati, sa mnogo lepih poteza i sa jedne i sa druge strane, mnogo pogodjenih trojki, i veoma sam zadovoljan partijom mojih igraca. Drago mi je sto je Pionir bio ispunjen do poslednjeg mesta, i da su navijaci konacno prekinuli taj bojkot navijanja na utakmicama jadranske lige. Pulen je pokazao zasto je doveden, takav igrac Zvezdi je trebao vec duzi niz godina. Sto se tice Simanica, nije bio u sastavu zbog prehlade i ne znamo kada ce biti potpuno zdrav, tako da smo morali Dobrica gurati na tu poziciju cetvorke. Zadovoljan sam igrom centara i gradjenjem skoka, ima jos mesta za napredak, ali sve u svemu zadovoljan sam!

Spoiler


Naredni mec kosarkasi Zvezde igraju u Skoplju protiv MZT-a![/SIZE][/FONT]