Autor Tema: [NBA 2K Story] KK Crvena zvezda 2016/2017  (Pročitano 10636 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #15 poslato: 23. jul 2016, 20:18:03 »
TEJICU JOS JEDNA SANSA!

Krilni centar Crvene Zvezde koji je kraj prosle sezone proveo u FMP-u dobice jos jednu sansu u Zvezdi. Svetislav Pesic odlucio je dati mladom igracu sansu da pokaze ono sto zna, mada navijaci nisu bas zadovoljni takvom odlukom.



TEJIC:Zahvalan sam treneru Pesicu na ukazanoj sansi, ja zelim da radim sve ono sto nisam radio prosle sezone. Zelim da se nametnem na mojoj poziciji, ali to mogu samo preko jakog rada i truda. Mislim da cu se uspeti izboriti za minutazu i da cu je dobro iskorisiti. Znam da sam imao jednu losu sezonu iza sebe ali zelim da budem sve bolji i bolji. Jos jednom se zahvaljujem treneru Pesicu na ukazanoj sansi!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #16 poslato: 23. jul 2016, 20:25:15 »
SKANDAL U ZVEZDI:TUCA U SVLACIONICI!

Veoma lose stvari se desavaju u svlacionici zvezde u poslednje vreme, a zadnji takav slucaj je bio upravo sinoc nakon zavrsetka treninga. Naime, Miro Bilan i Stefan Peno su se tokom citavog treninga zadirkivali, ali to je naizgled bilo sve u sali. Na putu ka svlacionici, Miro Bilan se poneo ne profesionalno i opsovao je nesto Stefanu. Ovaj je brzo odreagovao i krenuo na Bilana, ali igraci su zaustavili veci incident.



PESIC: Miro Bilan od pocetka priprema izgleda kao amater, a sinoc je to i potvrdio. On izgleda ne shvata koliko je hemija u ekipi bitna, a on od pocetka zeli to da narusi. Za sada znam samo to da on nece biti vise clan Crvene Zvezde, a vec sutra ili prekosutra ce biti predstavljen nas novi centar.
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #17 poslato: 24. jul 2016, 13:58:46 »
BIOSKOP PONOVO RADI!VRATIO SE DJENKA!

Novi-star igrac Crvene zvezde je ljubimac navijaca, osvajac triple krune u sezoni 2014/15, Carls Dzenkins.
Amerikanac sa srpskim pasosem, proslu sezonu je igrao u Milanu i na cizmi se nije proslavio,a navijaci i uprava crveno-belih smatraju da je amerikanac koji igra na pozicijama beka i plejmejkera odlicno resenje za njih!
Dzenkins je igrac koji je sjajan u prodoru i sutu iz driblinga, zbog jakih ramena cesto ide na polaganje i cesto izvlaci faul-kos. Odlican je izvodjac slobodnih bacanja, dobar je suter za tri. Odlican je u odbrani 1 na 1 i ima brze ruke. Ovo su samo neke od prednosti popularnog Djenke, koji ce biti vazan faktor za crveno-bele u novoj sezoni!


DOBRODOSAO KUCI DJENKA!

 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #18 poslato: 24. jul 2016, 14:11:13 »
ZVEZDA IMA NOVOG CENTRA!GUDAITIS JE CRVENO-BELI!

Drugo pojacanje za crveno-bele u danu za nama je litvanski centar Arturas Gudaitis i on ce sa Dusanom Risticem ciniti veoma mladi centarski par Crvene Zvezde.
Gudaitis je 2015. na NBA draftu izabran kao 47. pik od strane Filadelfije.
Proslu sezonu je proveo u Lijetuvus Ritasu, a jos je igrao u Zalgirisu i u Zalgirisu 2.
Mladi centar ce potpisati ugovor na tri godine i moze biti zalog za buducnost Crvene Zvezde

DOBRODOSAO ARTURAS!

 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #19 poslato: 24. jul 2016, 17:24:59 »
CRVENA ZVEZDA PREDSTAVILA RATNIKE ZA NOVU SEZONU!



Crvena zvezda je predstavila svoj novi tim za sezonu 2016/17. U rosteru se nalazi 15 igraca, a na odusevljenje mnogih navijaca dosta igraca je iz omladisnkog pogona crveno-belih.

Tyus Jones - plejmejker - 5
Nikola Rebic - plejmejker - 4
Stefan Peno - plejmejker - 24

Charles Jenkins - bek/plejmejker - 22
Aleksandar Aranitovic - bek - 7
Branko Lazic - bek/krilo - 10
Marko Guduric - bek/krilo - 23

Nemanja Dangubic - krilo/bek - 6
Aleksa Radanov - krilo/plej - 20
Ognjen Dobric - krilo - 33

Luka Mitrovic - krilni centar - 9
Marko Tejic - krilni centar/centar - 15
Borisa Simanic - krilni centar - 12

Arturas Gudaitis - centar - 11
Dusan Ristic - centar - 13

 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #20 poslato: 25. jul 2016, 08:23:31 »
SVETISLAV PESIC I MARKO GUDURIC PRED MZT!

Crvena zvezda sutra od 18:00h krece u odbranu titule u regionalnom prvenstvu, a prvi protivnik je makednoski MZT. Na pres konferenciji pred ovu utakmicu nama su se odbratili trener crveno-belih Svetislav Pesic i talentovani bek suter Marko Guduric.



"Na pocetku zelim sve da vas pozdravim. Sutra pocinje nova sezona ABA Lige i na pocetku imamo neugodnog protivnika, makedonski MZT. Ne bezimo od toga da smo favoriti, daleko da nismo, ali od pocetka do kraja moramo odigrati sa 120% svojih mogucnosti. Videcemo kolika ce minutaza biti Gudaitisu posto ima malu povredu lakta koju je zaradio proslog vikena na treningu pa ne zelim da ga forsiram. Sto se tice ostalih igraca svi su spremni, a i Tejic ce dobiti neke minuta na poziciji centra. Zadovoljan sam trudom i zalaganjem svih igraca do sada i bice prilika za sve da igraju. Sto se tice sutrasnjeg meca u sastavu nece biti Dobric, Simanic i Radanov."



"Pa sigurno da nece biti laka utakmica, MZT se nece predati prije pocetka utakmice, borice se do kraja. Imaju nezgodne igrace, veliki problem mogu da nam prave centri posto mogu pogadjati i sa distance i polu-distance. Imaju tog novog plejmejkera Cartera koji je odlican razigravac i moracemo ga zaustaviti. Takodje braca Lukovic su odlicni igraci, ali mislim da niko od njih nam ne moze napraviti vece probleme. Ne potcenjujemo nikoga ali mi smo ovde veliki favoriti i sve sem nase pobede bi bilo veliko iznenadjenja."

OVIM PUTEM IGRACI I TRENER CRENO-BELIH POZIVAJU SVE NAVIJACE DA IH PODRZE NA MECU PROTIV MZT-A I DA U STO VECEM BROJU DODJU U PIONIR!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #21 poslato: 25. jul 2016, 23:18:07 »
ZVEZDA NIJE DOZVOLILA IZNENAĐENJE U PRVOM KOLU!



Kosarkasi Crvene zvezde nisu dozvolili iznenađenje u prvom kolu ABA j.t.d lige posto su savladali MZT rezultatom 81-65(18-16,19-14,26-10,25-18).
MZT je vodio tokom citavog prvog poluvremena, u par navrata imao i dvocifrenu prednost a na poluvreme se otislo rezultatom 37-30. Ipak, u drugom poluvremenu krece trojka Jones-Mitrovic-Tejic i kosarkasi zvezde prave seriju od 12-0. U poslednjoj cetvrtini zvezda je samo dovrsila posao a navijaci su posebno pozdravili trojku Aleksandra Aranitovica na 2 minute prije kraja meca!
Najefikasniji u Zvezdi su bili Mitrovic koji je imao 18 poena, Tejic je dodao 14 dok je Joness upisao 13 uz 6 skokova i 7 asistencija!
Losa vest za navijace zvezde je povreda Stefana Pena koja je verovatno teze prirode i Peno ce moci zaigrati tek naredne godine.
Ono sto moze da raduje igrace zvezde je ta sto su navijaci prekinuli bojkot, i napokon je u Pioniru na utakmici ABA lige zagrmela pesma "Delija"!




STATISTIKA

Mitrovic - 18pts,6reb,1ast,2blk(8-12 2pts, 2-2FT),22min
Tejic - 14pts,6 reb(1-2 3pts, 4-6 2pts, 3-5FT),25 min
Jones - 13pts,6reb,7ast,2stls,2blk(3-4 3pts, 1-2 2pts, 2-2FT),20 min
Jenikns - 9pts,3reb,5ast(1-2 3pts, 3-7 2pts),19 min
Ristic - 6pts,2reb(3-4 2pts),11 min
Rebic - 5pts(1-2 3pts, 1-2 2pts),8 min
Guduric - 5pts,2reb,3ast(1-2 3pts, 1-1 2pts),14 min
Dangubic - 5pts,3stls(1-2 2pts, 3-3 FT),19 min
Lazic - 3pts,2ast(1-2 3pts),13 min
Aranitovic - 3pts(1-1 3pts), 6 min
Gudaitis-9 min
Peno - 1 min



"U prvom poluvremenu smo odigrali ocajno, nista nas nije htelo. U svlacionici smo se dogovorili da ce igraci izadji na teren i poginuti za dres i to su i uradili. Mitrovic je odigrao pravo kapitenski, Tejic i Jones su bili odlicni. Posto je prva utakmica u sezoni dotacu se svakog igraca pojedinacno.
Jones se pokazao kao pravo pojacanje, odlican suter, zna da razigra i odigra dobru odbranu. Ono sto je nama trebalo je upravo on, Rebic za svoje minute solidan, uradio je ono sto sam trazio od njega, a Pene mi je jako,jako zao.
Dangubic nije bio koristan u napadu, ali je zato u odbrani POKIDAO, kao i Lazic koji je igrac zadatka. Aranitovic je jos mlad i pred njim su tek utakmice i minute. Guduric ocekivano dobar, pogodio je kad je bilo potrebno. Tejic je pokazao da moze da odigra sjajno i da je koristan i na poziciji centra, tako da smo uspeli da ne forsiramo Gudaitisa koji nije ni imao vremena da pokaze sta zna. Mitrovic je sjajan potencijal i ima jos vremena i prostora za napredak, dok Ristic demonstrira svoj raskosa talenat. Nadam se da ce ovi momci tek u buducnosti pokazati koliko vrede!"
« Poslednja izmena: 26. jul 2016, 08:08:17 od strane pesicd868 »
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #22 poslato: 26. jul 2016, 09:57:30 »
PESIC I TEJIC PRIJE CEDEVITE!

Crvena zvezda sutra u dvorani "Aleksandar Nikolic" docekuje hrvatsku ekipu Cedevitu. U taboru crveno-belih svi se nadaju pozitivnom rezultatu i novoj pobedi na pocetku sezone.


"Ocekuje nas teska utakmica, mnogo teza nego protiv MZT-a. Cedevita ima dosta kvalitetnih igraca, tu se Pulen, Babic, Vajt, Stimac i ostali. Uvek su nam bili neugodan protivnik, i dok je zvezdu vodio moj kolega Dejan Radonjic. Od starta moramo krenuti sa agresivnom odbranom, da im sve dobre strane zatvorimo. U odbrani moramo agresivno, dok u napadu smireno i da trazimo uvek najbolje moguce resenje. Ono sto nas veseli je da se Gudaitis oporavio i spreman je da pruzi svoj maksimum. Ja nemam vise nista za reci pa prepustam rec Marku."



"Sve je trener rekao. Od starta moramo krenuti sa dobrom odbranom a u napadu da trazimo najbolje resenje. Svi mi igramo sa ogromnom dozom energije i samopouzdanja. I ovde smo favoriti ali nikoga ne smemo potceniti. Kao i obicno dacemo 120% sebe, izginucemo na terenu zbog pobede!"

I U OVOM MECU PRUZITE STO VECU PODRSKU IGRACIMA, DAJTE IM VETAR U LEDJA!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #23 poslato: 27. jul 2016, 10:07:18 »
ZVEZDA LAKO PROTIV CEDEVITE!



Kosarkasi Crvene zvezde porazili su Cedevitu u drugom kolu ABA j.t.d lige rezultatom 78-62. Crvene zvezda je od pocetka krenula sa dobrom odbranom, najboljeg kosarkasa Cedevite, Dzejkoba Pulena sveli su na samo 4 poena. U poslednjoj cevrtini Cedevita je pokusala napraviti zavrsnicu neizvesnom ali se za to pobrinuo Marko Guduric, koji je, sve svoje poene postigao u zadnje 2-3 minute, tacnije u seriji je vezao 13 poena i tako je on najefikasniji igrac na mecu. Pratli su ga sjajni Luka Mitrovic i Tyus Jones koji su postigli 11, odnosno 10 poena. Vredna pomena je i partija Arturasa Gudaitisa koji je za 19 minuta postigao 9 poena.





STATISTIKA

Guduric - 13pts, 3reb, 1ast(1-3 3pts, 4-7 2pts, 2-2FT),17min
Mitrovic - 11pts,4reb,1blk(5-6 2pts, 1-2FT),16min
Jones - 10pts,2reb,4ast(2-4 3pts, 2-5 2pts),21min
Gudaitis - 9pts, 5reb(3-4 2pts, 3-6 FT),19min
Jenkins - 9pts,2reb,2ast(1-2 3pts, 3-4 2pts),18min
Tejic - 8pts,3reb,1ast(3-5 2pts, 2-2 FT),21min
Lazic - 6pts,3stl(2-2 3pts),9min
Rebic - 4pts,3ast(2-4 2pts),14min
Aranitovic - 3pts(1-1 2pts, 1-1FT),4min
Dangubic - 3pts,2stl,3reb(1-2 3pts),13min
Ristic - 2pts,5reb(1-2 2pts),10min
Radanov - 3min



"Odlicna utakmica za nas, od pocetka smo krenuli sjajno u odbrani i skoncentrisano u napadu. Zeleli smo pobedu vise nego oni, mi smo to iskoristili. Oni u odbrani nisu bili na dobrom nivou, dali smo mnogo lakih poena, uvek smo isli na laksi ancin do kosa. Moji momci su poceli igrati pametnije, a od pocetka igraju sa ogromnom dozom samopouzdanja. To mi se svidja najvise kod njih, evo Guduric je opet prelomio mec, u prvom poluvremenu sta god je sutirao masio je, a onda u zavrsnici bum. Ali dobro, navikli smo mi na to od Gudurica. Nemam vise nista reci, to je to od mene."
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #24 poslato: 27. jul 2016, 19:10:13 »
NEBOJSA COVIC PRODAO FMP?!

Kako saznajemo iz pouzdanih izvora, predsednik KK Crvena Zvezda Nebojsa Covic prodao je FMP arapskim investitorima, koji ce uloziti mnogo novca u ovaj tim, i koji zele da od FMP-a naprave Evroligasa.
Ovim potezom Nebojsa Covic bi prekinuo sve kontakte FMP-a i Zvezde, odnosno zvezda ne bi mogla besplatno uzimati igrace iz FMP-a koji se njoj svidjaju, a isto tako ih nece moci slati na pozajmice u FMP kako oni zele.



Reda radi da kazemo da su trenutno iz Zvezde na pozajmici u FMP-u Borisa Simanic i Ognjen Dobric, kao i Stefan Lazarevic koji ima trogodisnji ugovor sa srpskim i jadranskim sampionom!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #25 poslato: 27. jul 2016, 19:15:59 »
PRICE SE OBESTINILE, FMP JE VLASNISTVO BOGATIH ARAPA!



Ono sto i najavili, sada je zvanicno! FMP definitivno nije vise vlasnisto Crvene zvezde, sada je bogatih arapskih investitora koji zele da od ovog, proslosezonskog ucesnika KLS, a od ove sezone i ABA lige naprave jakog Evroligasa, da im vrati sve novce koji ce biti ulozeno u njega!
Ocekuje se da vec od naredne sezone FMP bude imao dosta stranaca, koji ce biti lideri ove ekipe i koji ce ovu ekipu nositi ka Evroligi.
Neke jadranske ekipe vec strahuju zbog naredne sezone jer se vidi da se ovi Arapi nimalo ne sale!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #26 poslato: 27. jul 2016, 20:25:59 »
COVIC IMA RESENJE ZA SVE!

Nakon sto smo saznali da FMP nije vise u rukama Nebojse Covica, mnogi zvezdasi su se zapitali gde ce sada mladi neiskusni igraci sticati preko potrebno iskustvo? Naravno mogu se slati na pozajmice u druge klubove ali bilo bi pitanje da li bi tu igrali?Ipak, Nebojsa Covic ne bi bio Nebojsa Covic da nema resenja za svaki problem!



Od sledece sezone Crvena zvezda ce imati svoj razvojni tim, tacnije osnovace se KK Crvena Zvezda 2!
Razvojni tim Crvene zvezde krenuce sa treninzima vec od novembra a jos se ne zna koji ce svi igraci biti sastav tog tima.Crvena zvezda 2 ce se od nardne sezone takmiciti u 2. muskoj ligi Srbije i nema sumnje da ce mnogi mladi talentovani igraci zeleti da bas svoje prve seniorske korake sticu u ovome klubu!
« Poslednja izmena: 27. jul 2016, 20:57:23 od strane pesicd868 »
 

Samke

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 1117
    • Pogledaj profil
Re: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #27 poslato: 28. jul 2016, 11:35:03 »
Svaka čast za kreativnost. Samo napred!
 

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: Re: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #28 poslato: 28. jul 2016, 12:57:16 »
Citat: Samke;1436503
Svaka čast za kreativnost. Samo napred!

Hvala ti. Puno mi znaci :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Samke

pesicd868

  • Professional
  • ***
  • Poruke: 119
    • Pogledaj profil
Odg: Re: KK Crvena zvezda 2016/2017
« Odgovor #29 poslato: 28. jul 2016, 13:09:48 »
PESIC I LAZIC PRED JEDNO OD NAJTEZIH GOSTOVANJA!

Crvena zvezda gostuje u 3. kolu ABA j.t.d lige u Zadru gde je ceka istoimeni protivnik. Tradicija ova dva tima je da u hrvatskom gradu igraju teske i tvrde meceve a dokaz je da je prosle godine oboren rekord po broju poena, ali ne u pozitivnom nego u negativnom smislu posto je rezultat bio 56-49 za crveno-bele!



Dobar dan svima, u 3. kolu igramo protiv Zadra. Dobra ekipa, uglavnom su tu njihovi domaci igraci. Po nemoj tradiciji mi sa njima igramo teske i neizvesne meceve. Opet ponavljam ono sto pre svake utakmice kazem, da sve krece od odbrane. Kako budemo igrali u odbrani, tako cemo igrati u napadu. Moramo biti agresivni na njihove plejeve, i ne smemo dozvoliti lake poene. Rec sada prepustam zameniku kapitena, Branku Lazicu."



"Svi mi koji smo bili i prosle godine ovde se dobro secamo te proslosezonske utakmice. Verujem da ce nas i sada ocekivati teska utakmica, Zadrani su zilava ekipa. Ali opet, ne sumnjam u nasu sjajnu partiju, i mislim da pobeda ne bi smela doci u pitanju. Ne smemo forsirati ono sto nas ne bude htelo i od samog starta nametnuti nas stil igre i ne smemo uci u trku sa njima. To je to od mene."