Autor Tema: NBA 2K14 Edit Tim  (Pročitano 9932 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #30 poslato: 28. decembar 2013, 00:29:14 »
Citat: nataeos;1229463
Za parkete se dogovori sa Pejkom, sto se tice same arene ja cu postaviti moj rad za Partizan za nekoliko dana pa vidite.

Sto se tice onlinedata samo da podsetim da fajlovi u onlidata folderu imaju prioritet nad fajlovima u folderu same igre: primer imas parket f020.iff i igri, u onlinedata ako ima isti falj taj ce sistematski biti loadovan. Ako budemo imali takve fajlove poput arene ili parketa sistematski proveriti onlinedata da izbegnemo konflikt izmedju fajlova.

Ja sam mislio da se sve iz online data foldera ubacuje u folder od NBA ali kako kažeš sigurno sam pogrešio pa gde se onda ubacuju fajlovi ?
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Odg: Re: Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #31 poslato: 28. decembar 2013, 00:38:12 »
Citat: Горан;1229464
Ja sam mislio da se sve iz online data foldera ubacuje u folder od NBA ali kako kažeš sigurno sam pogrešio pa gde se onda ubacuju fajlovi ?

Ovde

C:\Users\xxxx\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K14\Online Data\downloads

To je bio najveci problem prvog peca za 2k13, pogotovo ako se koriste ista imena fajlova. To sam samo naveo za one arene o kojima si pitao ranije za NBA timove,, ili dresove ( one hex editovane), pa cak i face:  ako ih ubacujemo cisto za zamenu moze doci do problema u slucaju da vec ima nesto u onlinedata, jedino da sve relinkujemo pa cak i face /arene/parkete za nba timove.
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Odg: Re: Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #32 poslato: 28. decembar 2013, 00:45:47 »
Citat: nataeos;1229467
Ovde

C:\Users\xxxx\AppData\Roaming\2K Sports\NBA 2K14\Online Data\downloads

To je bio najveci problem prvog peca za 2k13, pogotovo ako se koriste ista imena fajlova. To sam samo naveo za one arene o kojima si pitao ranije za NBA timove,, ili dresove ( one hex editovane), pa cak i face:  ako ih ubacujemo cisto za zamenu moze doci do problema u slucaju da vec ima nesto u onlinedata, jedino da sve relinkujemo pa cak i face /arene/parkete za nba timove.

Ubacićemo ovaj online data pazićemo naravno nema potrebe da relinkujemo sve :)
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #33 poslato: 28. decembar 2013, 00:47:45 »
Ovako ljudi,trebalo mi je malo vreme dok sam procitao ove poruke,nisam mogo ranije da se ukljucim u konverzaciju zbog nekih planova za novu,ali to je danas konacno dogovoreno...

Pa ovako...portete je odradio Gamer HD koliko mi se cini...za zvezdu...tako da nema potrebe njih da radimo...meni su sasvim ok...e sad rade ako oce da ih odradi onda ok...neka ih ispegla sto bolje...

Za pionir moram da vidim sa kuzmom,on je poceo da radi pionir za vecite,i rekao je nataeos da to njemu prepustim...to da vidimo sa njim...

ja bas gledam u slobodno vreme oko faca nesto u onom preteskom blenderu ali ne uspeva nesto...jebana stvar mnogo...videcu ako nesto napravim,ali cisto sumnjam...

Drago mi je da se Rade drug vratio,moze mnogo da pomogne,i svakim danom raste broj "asistenta" sto me veoma raduje...

Ako nesto treba,samo mi napisite...
KK Crvena Zvezda Beograd
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Avenger

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #34 poslato: 28. decembar 2013, 00:50:32 »
Portreti što je odradio su odlični nemam zamerki samo sam ja to zamislio tako da budu isti kao što su trenutni za ostale igrače u NBA znači faca da bude približena i da se dres samo malo nazire mislim da će tako biti lepše i bolje. Čak kad bi mogli ja bih izbrisao dres da bude sivo samo kao što je kod default portreta. Sad kad već pitaš ako nešto treba, treba jedan portret da vidim kako izgleda default u DDS ili PNG formatu sasvim svejedno.

nataeos sad baš razmišljam oko rostera što smo se dogovorili da se radi sa povredama. Ako sam u pravu ispravi me ako grešim možemo kad završiš sa rosterom da obrišemo svima povredu i da napravimo dva izbora bez povreda i sa povredama to bi bila dobra stvar šta misliš o tome ?
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #35 poslato: 28. decembar 2013, 00:53:09 »
Citat: Горан;1229471
Portreti što je odradio su odlični nemam zamerki samo sam ja to zamislio tako da budu isti kao što su trenutni za ostale igrače u NBA znači faca da bude približena i da se dres samo malo nazire mislim da će tako biti lepše i bolje. Čak kad bi mogli ja bih izbrisao dres da bude sivo samo kao što je kod default portreta. Sad kad već pitaš ako nešto treba, treba jedan portret da vidim kako izgleda default u DDS ili PNG formatu sasvim svejedno.

nataeos sad baš razmišljam oko rostera što smo se dogovorili da se radi sa povredama. Ako sam u pravu ispravi me ako grešim možemo kad završiš sa rosterom da obrišemo svima povredu i da napravimo dva izbora bez povreda i sa povredama to bi bila dobra stvar šta misliš o tome ?

stize za minut i po...;)
KK Crvena Zvezda Beograd
 

Avenger

  • Ти се бори, север ће да гори
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 2064
    • Pogledaj profil
Odg: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #36 poslato: 28. decembar 2013, 00:53:25 »
Ja cu ovo sutra da iscitam sve, sad sam malo bacio oko na postove, al nemam vremena, spava mi se :D Pa cu sutra kad ustanem procitati ovo i vidjeti da uradim sta budem mogao. :)
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: nataeos, Горан

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Odg: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #37 poslato: 28. decembar 2013, 00:57:20 »
Citat: Avenger;1229473
Ja cu ovo sutra da iscitam sve, sad sam malo bacio oko na postove, al nemam vremena, spava mi se :D Pa cu sutra kad ustanem procitati ovo i vidjeti da uradim sta budem mogao. :)

Važi dogovorili smo se već ti i ja kako ćeš šta. Kako bi ostali bili upućeni u priču pošto se nismo ovde dogovarali kao što sam već rekao Rade će da pomogne sve što može dogovorili smo se da on odradi za sada portrete, trenerke i grbove. Prioritet neka ti budu lakše stvari recimo grbovi i trenerke a nakon toga možeš portrete. Evo baš će sad da okači Pejko jedan default portret i takvi trebaju da budu. Nataeos se fokusira na Roster. Pejko ne znam gde ti možeš da upadneš uzmi nešto što nam treba a niko ne radi ti si nam ipak univerzalac. Ja ću sutra da odradim Launcher (selektor) i dresove Partizana da započnem a onda idemo svi na pauzu nekoliko dana pa nastavljamo.

Citat: Pejko;1229472
stize za minut i po...;)

Važi čekamo.
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #38 poslato: 28. decembar 2013, 01:00:03 »
Portret - DDS

Pozdrav rade!
KK Crvena Zvezda Beograd
 
Sledeći korisnici su se zahvalili za ovaj post: Avenger

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #39 poslato: 28. decembar 2013, 01:01:35 »
To je to Rade znači tako cepaš da te ne zabuni što se na slici vide dve glave Alpha Channel je odrađen ovo iza se ne vidi. Znači tako cepaj i nema da brineš. Još jedna vrlo bitna stvar slike sačuvaj kao PNG pokušavam da izvalim kako da ubacimo PNG umesto DDS zbog gubljenja kvaliteta.
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #40 poslato: 28. decembar 2013, 01:02:06 »
Citat: Горан;1229471
Portreti što je odradio su odlični nemam zamerki samo sam ja to zamislio tako da budu isti kao što su trenutni za ostale igrače u NBA znači faca da bude približena i da se dres samo malo nazire mislim da će tako biti lepše i bolje. Čak kad bi mogli ja bih izbrisao dres da bude sivo samo kao što je kod default portreta. Sad kad već pitaš ako nešto treba, treba jedan portret da vidim kako izgleda default u DDS ili PNG formatu sasvim svejedno.

nataeos sad baš razmišljam oko rostera što smo se dogovorili da se radi sa povredama. Ako sam u pravu ispravi me ako grešim možemo kad završiš sa rosterom da obrišemo svima povredu i da napravimo dva izbora bez povreda i sa povredama to bi bila dobra stvar šta misliš o tome ?

Može.

Pejko: kuzma pravi parkete jel tako? za arene još niko nije zadužen.
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #41 poslato: 28. decembar 2013, 01:03:49 »
Parkete bih rado uradio ali ne radi mi onaj alat jedino ako je neko voljan da mi izvuče jedan HD parket pa da pogledam. Premda ako su nam loše arene i nisu kvalitetne ja bih stavio generic parket i ne bi ih ni ubacivao dok ih ne popravimo. Ako za Partizan imamo dobru Arenu onda za njih odraditi parket a Zvezdi staviti generic parket samo bez Arene. To je moj predlog.
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop
 

Pejko

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4471
    • Pogledaj profil
Re: Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #42 poslato: 28. decembar 2013, 01:05:14 »
Citat: nataeos;1229477
Može.

Pejko: kuzma pravi parkete jel tako? za arene još niko nije zadužen.

Da,Arene bez blendera nista ne mogu da se promene,a ako mislis na one banere i razne one dresove sto vise po krovovima dvorana...to niko jos nije uzeo da radi...ali moja preporuka je da to odradi neki graficar...treba tu dobro znanje u ps-u da bi ispalo sto kvalitetnije...:)
KK Crvena Zvezda Beograd
 

nataeos

  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 4203
    • Pogledaj profil
Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #43 poslato: 28. decembar 2013, 01:08:18 »
Citat: Горан;1229478
Parkete bih rado uradio ali ne radi mi onaj alat jedino ako je neko voljan da mi izvuče jedan HD parket pa da pogledam. Premda ako su nam loše arene i nisu kvalitetne ja bih stavio generic parket i ne bi ih ni ubacivao dok ih ne popravimo. Ako za Partizan imamo dobru Arenu onda za njih odraditi parket a Zvezdi staviti generic parket samo bez Arene. To je moj predlog.

Parkete odradite najbolje i za jedne i druge, za arene ću ja pogledati sve u mojim arhivama pa vam javljam za par dana.

EDIT: ok pejko, na grafiku sam i mislio to ću i pogledati i javiti vam. Za 3D edit to je već "Story".... Ja isporobavam neke stvari ali neki modeli su prosto ****ni.
« Poslednja izmena: 28. decembar 2013, 01:12:19 od strane nataeos »
Niko kao oni nije potpomogao da srpstvo danas izgleda tako mizerno, očajno i bolno, da je srpska sadašnjica bez svetlosti i u jednoj velikoj zloslutnoj tišini.
 

Горан

  • Jelena Rozga
  • Superstar
  • *****
  • Poruke: 8496
    • Pogledaj profil
    • http://www.pes-serbia.net
Re: Odg: Re: NBA 2K14 Edit Tim
« Odgovor #44 poslato: 28. decembar 2013, 01:13:56 »
Citat: nataeos;1229480
Parkete odradite najbolje i za jedne i druge, za arene ću ja pogledati sve u mojim arhivama pa vam javljam za par dana.

Slažem se ali ako već nemamo kvalitetne arene onda je glupo da se ubacuje parket bolje je ubaciti generic. Zato što sve ostale evro ekipe imaju generic od evro lige parket ako sam dobro primetio glupo je sad da odvajamo ako nema arene moje razmišljanje ali dobro ako ti kažeš onda ćemo da odradimo i da ubacimo nikakav problem. Uostalom okačite tu arenu ovde od Partizana da probam da isčačkam nešto u Blenderu možda i uspem nešto ko će znati.

E da zaboravio sam da pitam da li neko zna gde mogu da pronađem sve dugmiće koji se pojavljuju u igri hteo sam da ih zamenim sve sa PS4 ili PS3 dugmićima. Takođe dajte koji su fajlovi za startscreen ono kad se igra uključuje nba deo pa onda oni grbovi i na kraju lebron to ćemo sve da zamenimo.
« Poslednja izmena: 28. decembar 2013, 01:16:51 od strane Горан »
PES 2019
"No act of kindness, no matter how small, is ever wasted." - Aesop